Podsumowanie 20. kolejki 4. ligi wschodniej. Zwycięstwa Limanovii i Sokoła. Cenny remis Wierchów Rabka

Za nami 20. kolejka rozgrywek w 4. lidze małopolskiej (wschodniej). Cieszą zwycięstwa MKS Limanovii i Sokoła Słopnice. W meczu na szczycie drużyna Wierchów Rabka zremisowała z Popradem Muszyna.

Walczący o utrzymanie w 4. lidze Sokół Słopnice pokonał na własnym boisku Tarnovię Tarnów 3-1. Po pierwszej części spotkania gospodarze schodzili do szatni pokonani. W drugiej Sokół wpakował do siatki rywala trzy bramki. Na listę strzelców kolejno wpisali się – pozyskany wiosną Comora, Dominik Pach i Patryk Nowak.

Szczęśliwy remis odnieśli natomiast piłkarze Wierchów Rabka. Kibice w tym spotkaniu oglądali tylko dwa gole.

Bramkę na 1-0 dla Popradu Muszyna zdobył Sylwester Tokarz (w poprzednim sezonie grał w MKS Limanovii). Wyrównał tuż przed przerwą Łukasz Pazukrkiewicz, bezbłędnie wykorzystując rzut karny. Emocji nie brakowało pod koniec spotkania, kiedy, to arbiter główny tego spotkania podyktował rzut karny. Skuteczną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy Wasyl Zhuk.

MKS Limanovia była lepsza w pojedynku z Kolejarzem Stróże. Podopieczni Pawła Zegarka strzelili dwie bramki. Z rzutu karnego golkipera gości – Lepuckiego pokonał B. Kościółek, a 29 minucie na 2-0 podwyższył Kamil Palacz.

W 21 kolejce Sokół zmierzy się z Metalem Tarnów, Limanovia zagra z Radłovią, a Wierchy Rabka ciężka potyczka z Lubaniem Maniowy. Wszystkie te pojedynki drużyny rozegrają na wyjeździe.