Policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn. Młodszy z nich miał kierować BMW, które uderzyło w ogrodzenie

Policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn. Młodszy z nich miał kierować BMW, które uderzyło w ogrodzenie

W sobotnie noc kierujący pojazdem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem "ściął" dwie latarnie, a następnie uderzył w prywatne ogrodzenie, po czym porzucił pojazd i uciekł. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie uczestniczyli w tym zdarzeniu.

W sobotnią noc (5 marca br.) o godz. 1:30 w miejscowości Jodłownik po otrzymanym zgłoszeniu policjanci ujawnili rozbity pojazd marki BMW, a także uszkodzone dwie latarnie, ogrodzenie prywatnej posesji oraz skrzynkę gazową. W pojeździe nie było nikogo. W wyniku poczynionych ustaleń policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat. 

– Obydwaj byli pijani. Każdy z nich miał blisko 2 promile alkoholu w organiźmie. Żaden jednak nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zatrzymali im prawo jazdy, a pojazd został odholowany na policyjny parking – mówi aspirant Jolanta Batko, rzecznik KPP Limanowa.

6 marca Prokurator Prokuratury Rejonowej w Limanowej i zastosował wobec zatrzymanego 21-latka podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych. 22-latek po czynnościach został zwolniony.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, oraz wysoka grzywna.

Policja apeluje o odpowiedzialność zakierownicą. Od nas samych i naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo wielu osób na drodze. nasza beztroska w tym zakresie może doprowadzić do tragedii.

Zobacz również