Prawie 700 młodych piłkarzy uczestniczyło w turnieju Turbacz Cup

– Łącznie 45 drużyn w sześciu różnych kategoriach wiekowych, prawie 700 zawodników, 116 meczów oraz w sumie 6 dni zmagań w mszańskiej hali w przeciągu trzech weekendów – właśnie tak wyglądała tegoroczna edycja halowego turnieju piłki nożnej Turbacz Cup – czytamy w podsumowaniu, opublikowanym w mediach społecznościowych KS Turbacz Mszana Dolna.

Wszystkie drużyny, biorące udział w rozgrywkach kategoriach żak oraz orlik, zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami oraz medalami. Wśród najmłodszych liczyła się dobra zabawa.

Wśród młodzików triumfowała drużyna Orkana Szczyrzyc, a na następnych miejscach uplasowali się kolejno Topór Tenczyn oraz AP Bonito.

Bardzo duże zainteresowanie turniejem trampkarzy sprawiło, iż został on rozegrany wyjątkowo w dwóch halach – przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Gościbia Sułkowice, na drugim miejscu znalazły się Gorce Kamienica, a na trzecim stopniu podium stanęły Topór Tenczyn oraz Turbacz Mszana Dolna.

Wśród juniorów młodszych najlepsi okazali się piłkarze klubu Wiatr Ludźmierz, wyprzedzając drużyny Turbacza Mszana Dolna oraz Gorców Kamienica.

W najstarszej kategorii – junior – zwyciężyła Gościbia Sułkowice, na drugim miejscu znalazł się Orkan Raba Wyżna, a trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy Turbacza Mszana Dolna.

Turniej Turbacz Cup odbył się pod patronatem Urzędu Miasta Mszana Dolna.

źródło: KS Turbacz Mszana Dolna; oprac. MAG