Starosta apeluje o rozwagę w rozpowszechnianiu informacji. Powiat nie odmówił przyjęcia uchodźców w Domu Wczasów Dziecięcych

Starosta apeluje o rozwagę w rozpowszechnianiu informacji. Powiat nie odmówił przyjęcia uchodźców w Domu Wczasów Dziecięcych

Starosta Mieczysław Uryga zaprzecza informacji, która pojawiła się ostatnio w mediach społecznościowych, jakoby powiat limanowski odmówił przyjęcia i zakwaterowania grupy matek z dziećmi z Ukrainy w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej.

Stanowczo temu zaprzeczam i zapewniam Państwa, że na bieżąco, w porozumieniu z panem wojewodą pracujemy, aby udzielać niezbędnej pomocy wszystkim potrzebujących w ramach posiadanych przez nas zasobów. Taka dezinformacja, jaka kreowana jest umyślnie i złośliwie bardzo utrudnia ten proces. Jeszcze raz apelujemy o rozwagę i opieranie się na prawdziwych informacjach. Pojawiające się wątpliwości należy wyjaśniać bezpośrednio z osobami koordynującymi pomoc na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim i nie dopuszczać do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji – napisał Mieczysław Uryga.

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe, miejsca w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej są przygotowane dla dzieci z ciągle ostrzeliwanych miejsc na Ukrainie. Dzieci te już dawno miały dotrzeć, ale ze względu na brak korytarzy humanitarnych nie można ich było bezpiecznie przewieźć do granicy Polski.

Jestem w stałym kontakcie z koordynatorem z Ukrainy. Jak tylko dzieci dotrą do granicy, powiat limanowski wyśle po nie autobusy. Mamy nadzieję, że już w najbliższym tygodniu będą u nas. O wszystkim na bieżąco informowane są służby wojewody. Dlatego też jeszcze raz Państwa proszę o rozwagę, ponieważ jest ona niezbędna w długofalowym wsparciu uchodźców z Ukrainy – dodał starosta limanowski.

 

źródło: Powiat Limanowski; oprac. MAG

fot. Powiat Limanowski

Zobacz również