Zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate przywieźli 17 medali z turnieju Sendomiria Cup 2022

26 marca odbył się Otwarty Turniej Karate Sendomiria Cup 2022 w Sandomierzu. Wzięło w nim udział 375 zawodników z 33 klubów z całej Polski. Zawody zostały zorganizowane przez Sandomierski Klub Karate Kyokushin na czele z shihan Andrzejem Orłowskim. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 29 zawodników w kumite w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych.

W zawodach wzięli udział: Brajan Bulanda, Sara Bulanda, Lilianna Curzydło, Szymon Dyrek, Laura Ewert, Mateusz Golonka, Szymon Gwiżdż, Tymoteusz Halota, Igor Jasica, Weronika Jasica, Kacper Jurek, Marlena Kądziołka, Filip Kaim, Igor Karaś, Julia Karaś, Antoni Kędroń, Artur Kędroń, Witold Kędroń, Igor Kęska, Eliza Marcisz, Julia Matląg, Radosław Nowak, Wanessa Pająk, Alan Pękala, Dominik Sara, Kajetan Smoleń, Nikola Smorońska, Aleksandra Szczypka, Antoni Wójcik oraz Jagoda Zelek. Zawodnikom towarzyszyli sensei Zbigniew Gągola (sędzia zawodów), sensei Marcin Guzik (kierownik ekipy), sensei Tadeusz Dyrek (sędzia zawodów), sempai Andrzej Matląg, a także rodzice.

Antoni Wójcik – III miejsce kumite 2011-2012 -40 kg

29 zawodników sprawdziło swoje umiejętności na macie w Sandomierzu. Wszyscy zawodnicy pokazali serce do walki i z tego jako cały klub jesteśmy dumni. Wszystkie kategorie były mocno obstawione, aby znaleźć się w premiowanej czwórce trzeba było nierzadko wygrać 2-3 walki, dla przykładu: Sara Bulanda zdobyła I miejsce w swojej kategorii i pokonała tego dnia łącznie 5 zawodniczek. Juniorzy potwierdzili swoją bardzo dobrą dyspozycję, Alan Pękala pokonał w finale po 2 dogrywkach bardzo mocnego zawodnika z Ukrainy. Start w Sandomierzu to bardzo dobry prognostyk przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski PZKK oraz Oyama PFK na których nas nie zabraknie – czytamy na stronie internetowej Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate

źródło: Limanowski Klub Kyokushin Karate; oprac. MAG