7 km wspólnej modlitwy i zadumy. Droga Krzyżowa z Sadku-Kostrzy do Jodłownika

7 km wspólnej modlitwy i zadumy. Droga Krzyżowa z Sadku-Kostrzy do Jodłownika

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, w gminie Jodłownik udało się zorganizować plenerową Drogę Krzyżową.

Jej uczestnicy licznie zgromadzili się późnym popołudniem w Niedzielę Palmową pod szkołą w Sadku-Kostrzy. Rozważania Drogi Krzyżowej rozpoczęliśmy, modląc się przy pierwszej stacji, usytuowanej pod obeliskiem św. Jana Pawła II, następnie, niosąc krzyż, wyruszyliśmy modlitewnym orszakiem w stronę Górek Kostrzańskich i wędrując trasą liczącą 7 kilometrów, w późnych godzinach wieczornych dotarliśmy do kościoła parafialnego w Jodłowniku, kończąc rozważania Apelem Jasnogórskim – czytamy w relacji na stronie internetowej Szkoły Podstawowe im. Jana Pawła II Sadku-Kostrzy.

Jak podkreślają organizatorzy, we wspólnych rozważaniach Męki Pana Jezusa wzięły udział całe rodziny, osoby starsze i młodzież. W przygotowanie zaangażowali się nauczyciele, a trasę zabezpieczali strażacy OSP z Sadku oraz Jodłownika. Modlitwom przewodniczyli o. Ignacy Rogusz, proboszcz parafii w Jodłowniku, oraz o. Andrzej Drewniak.

– Każdy z uczestników Drogi Krzyżowej wyruszył zapewne ze swoimi osobistymi intencjami, wszyscy jednak szczególnie łączyliśmy się w modlitwie, prosząc o potrzebne łaski dla naszych cierpiących braci w Ukrainie – dodają uczestnicy nabożeństwa.

źródło: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sadku-Kostrzy; oprac. MAG

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sadku-Kostrzy

Zobacz również