Edward Bocheński zakończył współpracę z zespołem „Przyszowianie”. Przez ponad 20 lat dbał o zachowanie tradycji lachowskiej

Edward Bocheński zakończył współpracę z zespołem „Przyszowianie”. Przez ponad 20 lat dbał o zachowanie tradycji lachowskiej

Edward Bocheński zakończył pracę jako instruktor i choreograf zespołu regionalnego „Przyszowianie”. Za ogromny wkład w rozwój kulturalny gminy Łukowica otrzymał podziękowania zarówno od członków zespołu, jak i władz samorządowych.

Podziękowania za blisko 21 lat pracy dla zespołu, ogromny wkład w kulturę lachowską i promocję naszej gminy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Życzę, realizacji prywatnych planów i wiem, że kultura lachowska będzie cały czas w sercu. Dziękuję za te wszystkie wspólne wydarzenia i wiele cennych rozmów – podsumował wójt Bogdan Łuczkowski.

– Pan Edward przyczynił się do licznych sukcesów zespołu, a dzięki miłości do regionu i jego folkloru, dbał o wierne zachowanie kultury i tradycji lachowskiej, za co serdecznie dziękujemy – napisał starosta Mieczysław Uryga.

Edward Bocheński na swoim profilu facebookowym podziękował wszystkim osobom, przybyłym na uroczystość w Łukowicy. Skierował także słowa do zespołu:

– Serdeczne dzięki członkom i muzyce zespołu „Przyszowianie”, których serdecznie ściskam wszystkich razem i każdego z osobna za spędzony wspólnie czas podczas prób, festiwali i wyjazdów.

 

źródło: profile wójta Bogdana Łuczkowskiego, starosty Mieczysława Urygi i Edwarda Bocheńskiego; oprac. MAG

fot. profil wójta Bogdana Łuczkowskiego

Zobacz również