Karolina Pająk, Aleksandra Woźniak i Gabriela Zelek z limanowskiego „Tischnera” zajęły trzecie miejsce w olimpiadzie ZUS

Karolina Pająk, Aleksandra Woźniak i Gabriela Zelek z limanowskiego „Tischnera” zajęły trzecie miejsce w olimpiadzie ZUS

Karolina Pająk, Aleksandra Woźniak i Gabriela Zelek, uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej, zajęły trzecie miejsce w ogólnopolskim finale olimpiady Zakładu Ubezpieczeń Społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

17 trzyosobowych zespołów – zwycięzców etapu wojewódzkiego, zmierzyło się 8 kwietnia w wielkim finale online. Walka była niezwykle wyrównana. Aż trzy zespoły zdobyły 29 punktów na 30 możliwych.

Pierwsze miejsce zajęły reprezentantki Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, drugie – drużyna z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku. Na trzecim stopniu podium stanęły uczennice z Limanowej, rozwiązując test w 24:41 sek. Opiekunem zespołu była wicedyrektor placówki – Jolanta Libura.

Zespoły walczyły o indeksy uczelni, dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół wyższych w Polsce oraz nagrody rzeczowe – laptopy, tablety i czytniki e-booków. Od roku szkolnego 2021/2022 olimpiada, organizowana przez ZUS, jest na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. W tym roku przystąpiła do niej rekordowa liczba ponad 35 tys. uczniów z 947 szkół z całego kraju. Olimpiada zorganizowana została w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Zarówno projekt edukacyjny, jak i olimpiada objęte są patronatami Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

źródło: Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS; oprac. MAG

fot. ZSOiZ im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej

Zobacz również