Kiermasz wielkanocny w zimowej aurze. Mimo przejmującego zimna panowała gorąca atmosfera

Kiermasz wielkanocny w zimowej aurze. Mimo przejmującego zimna panowała gorąca atmosfera

– Kultura zagórzańska przeżywa swój renesans – powiedział Grzegorz Biedroń, radny województwa małopolskiego podczas kiermaszu wielkanocnego w Mszanie Dolnej. Ci, którzy mimo zimowej pogody, przyszli na plac targowy, na pewno się nie zawiedli. Produkty przygotowane przez lokalnych producentów żywności i rękodzielników, świadczyły o dużym potencjale tej części powiatu limanowskiego.

Na licznych stoiskach można było znaleźć palmy wielkanocne, ozdoby do koszyczków i mieszkań, wykonane ręcznie z naturalnych materiałów, elementy stroju zagórzańskiego, torby ekologiczne, przedmioty użytkowe, prace lokalnych artystów, biżuterię, wspaniałe wypieki, produkty pszczele, przetwory, sery i wędliny. Panie z Ukrainy częstowały gorącym tradycyjnym barszczem. Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej przygotowało dla turystów mapy i foldery promujące atrakcje Limanowszczyzny.

Targi wielkanocne zostały zorganizowane przez zagórzańskie samorządy, gminy Mszana Dolna i Niedźwiedź oraz miasto Mszana Dolna, we współpracy z powiatem limanowskim.

Zobacz również