„Nie moje śmieci, ale mój dom. Razem możemy więcej!” – apelują organizatorzy akcji „Operacja Mszanka” i zachęcają udziału w wiosennych porządkach w mieście

„Nie moje śmieci, ale mój dom. Razem możemy więcej!” – apelują organizatorzy akcji „Operacja Mszanka” i zachęcają udziału w wiosennych porządkach w mieście

W Mszanie Dolnej nie brakuje osób wrażliwych na potrzeby przyrody. Jak co roku, wiosną, organizują sprzątanie okolic Mszanki, a oprócz tego prowadzą proekologiczne działania edukacyjne poprzez facebookowy profil „ZadbanaMszana”. W sobotę, 23 kwietnia, zapraszają do udziału w akcji „Operacja Mszanka”, która jest częścią ogólnopolskiej „Operacji Czysta Rzeka”. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przy tamie na wysokości stadionu.

– Celem jest posprzątanie Mszanki na całej długości. Chcemy oczyścić zarówno brzegi, jak i wejść do koryta. Niestety co jakiś czas pojawiają się w nim chociażby wózki sklepowe, nie mówiąc o innych odpadach. Dlatego wciąż potrzebne są takie akcje i uświadamianie, że Ziemia to nasz dom i musimy o niego dbać. My oczywiście skupiamy się na naszym mieście, ale podobne grupy będą działać w całej Polsce – mówi Piotr Armatys, który kieruje mszańskim sztabem „Operacji Czysta Rzeka”.

Do akcji można zarejestrować się oficjalnie, chociaż liczba miejsc jest ograniczona. Wolontariusze otrzymają pamiątkowe koszulki. Jednak, jak podkreśla Piotr Armatys, w sprzątaniu Mszanki może wziąć udział każdy chętny. Organizatorzy zapewniają rękawiczki ochronne i worki.

W tym roku ekologicznych wolontariuszy wesprą również przedsiębiorcy. Firma Usługowo-Handlowo-Budowlana „Markom” Marcina Kuca zapewni nieodpłatny transport zebranych śmieci. Z kolei Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Myślenicach zobowiązał się do ich przyjęcia bez pobierania opłaty.

 

źródło: „ZadbanaMszana”; oprac. MAG

fot. „ZadbanaMszana”

Zobacz również