Requiem Karla Jenkinsa: Zapraszamy na wspólny koncert chóru LimaNovum i Orkiestry Operatorium

Requiem Karla Jenkinsa: Zapraszamy na  wspólny koncert chóru LimaNovum i Orkiestry Operatorium

8 kwietnia w Limanowskim Domu Kultury i 9 kwietnia kościele Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie zostanie wykonane Requiem Karla Jenkinsa. Podczas koncertów będą zbierane pieniądze na pomoc dla Ukrainy.

W miniony piatek z naszą kamera wybraliśmy się do Limanowskiego Domu Kultury, aby podpatrzeć ostatnie przygotowania członków chóru LimaNovum do piatkowego koncertu. Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, a sam koncert na pewno będzie wielką ucztą dla melomanów muzyki klasycznej.

Koncerty pod dyrekcją Anastasii Vrublevskiej wykona Chór LimaNovum wraz z Orkiestrą Symfoniczną OPERATORIUM oraz solistkami: Marianą Poltorak – sopran, Viktorią Zhytkową – mezzosopran oraz Agatą Flondro – alt.

Chór LimaNovum do koncertów przygotował jego dyrygent Ivan Vrublevskyi.
Koncert w Limanowej odbędzie się z okazji pierwszej rocznicy powstania Chóru LimaNovum, a w Krakowie w ramach cyklu Muzycznych Spotkań Na Wzgórzach Krzesławickich.
Podczas limanowskiego występu będzie prowadzona kwesta na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie.

Patronat honorowy nad koncertami objęli:
– Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski
– Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
Na koncert w Limanowskim Domu Kultury obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w kasie kina w godzinach pracy kasy kina Klaps.

Źródło: LDK Limanowa.

Zobacz również