Świąteczny weekend na drogach: kolizje, potrącenie, ucieczki z miejsca zdarzeń i…leżąca opona na jezdni

Świąteczny weekend na drogach: kolizje, potrącenie, ucieczki z miejsca zdarzeń i…leżąca opona na jezdni

9 kolizji odnotowali limanowscy policjanci w ciągu świątecznego weekendu. Był on w miarę spokojnym okresem.

16 kwietnia o godzinie 11:10 w Łososinie Górnej kierująca pojazdem marki Seat podczas cofania doprowadziła do kolizji drogowej z pojazdem marki Skoda po czym oddaliła się z miejsca zdarzenia Kierująca została ustalona i ukarana mandatem karnym.

Tego samego dnia w Limanowej (10:30) na ulicy Bronisława Czecha kierująca pojazdem marki Volkswagen Golf podczas cofania najechała na stojący za nią pojazd marki Honda. Sprawczyni została pouczona.

W Mszanie Górnej na drodze wojewódzkiej 968 o godzinie 15:25,kierujący pojazdem marki Mercedes podczas manewru wyprzedzania, doprowadził do zderzenia bocznego z jadącym w tym samym kierunku pojazdem marki Peugeot.

W niedzielę (17 kwietnia) o godzinie 14:10 w Dobraej na DK28 (fotografia główna artykułu) kierujący pojazdem marki Fiat najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Skoda. Sprawca ukarany mandatem.

O godzinie 20:15 miejscowości Raba Niżna, nieznany kierujący, prawdopodobnie pojazdem marki Audi, podczas wyprzedzania ciągu pojazdów potrącił idącego prawidłowo poboczem pieszego. Kierowca ten oddalił się z miejsca zdarzenia. Pieszy na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Czynności wyjaśniające prowadzą policjanci z KP w Mszanie Dolnej.

W Wielkanocny Poniedziałek (18 kwietnia) o godzinie 4:10 w miejscowości Dobra, kierująca pojazdem marki Peugeot uderzyła w leżącą na drodze krajowej DK-28 oponę i uszkodziła pojazd.

Czynności wyjaśniające prowadzi KP w Tymbarku.

O godzinie 17:15 w miejscowości Podobin, kierujący motocyklem KTM nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i uderzył w bok jadącego w przeciwnym kierunku pojazdu marki Toyota.

Kierujący motocyklem nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdem, a motocykl nie był dopuszczony do ruchu. Nie posiadał również obowiązkowego ubezpieczenia OC. Czynności w tej sprawie prowadzi KP w Mszanie Dolnej.

 O zdarzeniach w Mszanie Dolnej i Wilkowisku piszemy w osobnych artykułach.

 

 

Zobacz również