Dobry wyświetlacz, ładne zdjęcia i szybkie ładowanie wydajnej baterii to cechy smartfonów ze średniej półki cenowej wzwyż. Tymczasem okazuje się, że dobre parametry można uzyskać w urządzeniu, które kosztuje mniej niż 1000 zł.
Jeśli szukasz sprawdzonego, tańszego urządzenia, koniecznie sprawdź, który model warto wybrać i dlaczego!
Przyjemny w obsłudze i oszczędny w designie
Smartfon Redmi Note 11 od Xiaomi odznacza się prostym, minimalistycznym designem. Przód telefonu jest niemal w całości zagospodarowany przez ekran o przekątnej 6,43 cala i pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 3. Lewą krawędź urządzenia pozostawiono pustą, podczas gdy prawa została wyposażona w klawisz głośności (dłuższy) i odblokowujący (krótszy), który jest jednocześnie sprawnie działającym czytnikiem linii papilarnych.
Na dolnej krawędzi znajdują się gniazda na 2 karty SIM i kartę micro SD oraz jeden z dwóch głośników stereo z dobrą reprodukcją dźwięku. Góra posiada diodę na podczerwień, gniazdo słuchawkowe mini Jack 3,5 mm oraz drugi głośnik.
Tył smartfona wykonany jest z tworzywa sztucznego, wykończonego na mat. Dzięki temu prostemu zabiegowi na telefonie nie widać śladów palców. W lewym górnym narożniku znajduje się wyspa z obiektywami. Całości dopełnia czcionka z dyskretnym napisem Redmi.
Zaskakujące parametry wyświetlacza w budżetowym smartfonie
Trudno znaleźć na rynku telefon, który za cenę Redmi Note 11 oferuje wyższą niż przeciętną częstotliwość odświeżania, nie mówiąc już o takim, który zapewnia użytkownikowi inne korzyści. Redmi Note 11 wykonany został w technologii AMOLED, a dodatkowo pozwala na zmianę domyślnej częstotliwości odświeżania 60 Hz na tryb 90 Hz. To nie wszystkie atuty wyświetlacza – poza wyższą częstotliwością odświeżania oraz technologią AMOLED, smartfon zapewnia pracę z rozdzielczością 1080 × 2400 pikseli, czyli w formacie Full HD Plus.
Wyświetlacz charakteryzuje się bardzo dobrą płynnością, dobrym odwzorowaniem kolorów i umiarkowaną jasnością.
Aparaty Xiaomi Redmi Note 11 – ładne zdjęcia w dzień i w nocy
Redmi Note 11 od Xiaomi wyposażono w aparat do selfie. Matryca 13 Mpx i światło 2.4 zapewniają wysokiej jakości zdjęcia z dobrze odwzorowanymi kolorami i szczegółami. Smartfon może nagrywać przednim aparatem filmy w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) z prędkością 30 klatek na sekundę.
Z tyłu Redmi Note 11, oprócz diody głębi (2 Mpx, światło 2.4), znajdują się 3 aparaty:
- obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpx (światło 2.2 i kąt 118 stopni);
- obiektyw główny 50 Mpx, światło 1.8;
- teleobiektyw makro (2 Mpx, światło 2.4);
Użytkownicy Redmi Note 11 doceniają główny aparat między innymi za dobrą szczegółowość zdjęć i dynamikę z obsługą HDR. Warto zwrócić uwagę na tryb nocny, ponieważ dobrze radzi sobie z kolorami, wiernie je odtwarzając i zachowując naturalność barw.
Pojemny akumulator z szybkim ładowaniem MMT
Xiaomi znane jest powszechnie z baterii o dużej pojemności, nie tylko w smartfonach flagowych czy klasy średniej, lecz także w telefonach budżetowych. Redmi Note 11 nie odbiega od standardu marki i wyposażony został w baterię 5000 mAh, dzięki której urządzenie może działać przez dwa, lub też nawet trzy dni.
Na uwagę zasługuje również technologia ładowania. Xiaomi używa tutaj MMT (ang. Middle Middle Tab). Bateria jest podzielona na dwie części i ładowarka zasila je jednocześnie, dzięki czemu typowe 33 W pozwala uzyskać lepsze czasy ładowania. Producent podaje, że dzięki dołączonej do zestawu ładowarce przewodowej naładujesz smartfon od 0% do 100% w 60 minut.
Specyfikacja oraz Android z nakładką MIUI
Redmi Note 11 jest napędzany ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 680 o maksymalnej częstotliwości 2,4 GHz. Wyposażono go także w procesor graficzny Adreno 610 tego samego producenta. Pamięć wewnętrzna ROM to 64 lub 128 GB do wyboru, a RAM – zawsze 6 GB.
Smartfon pracuje na systemie operacyjnym Android 11 wspieranym przez nakładkę MIUI 13 umożliwiającą głęboką personalizację telefonu. Nowe nakładki przede wszystkim zwiększają płynność działania systemu i usprawniają wielozadaniowość. Oferują także ciekawe, wcześniej niestosowane rozwiązania, takie jak system identyfikacji użytkownika za pomocą skanów twarzy i górnej części ciała. Jeśli rysy twarzy i budowa ciała nie pasują do cech użytkownika, telefon się nie odblokuje.