W Szczawie zostanie wybudowana tężnia solankowa. Radni województwa podjęli uchwałę ws. udzielenia pomocy finansowej

W Szczawie zostanie wybudowana tężnia solankowa. Radni województwa podjęli uchwałę ws. udzielenia pomocy finansowej

Gmina Kamienica otrzyma środki na wybudowanie tężni solankowej w Szczawie. Uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla gmin i powiatów z terenu Małopolski na realizację zadania „Małopolskie tężnie solankowe” podjęli radni województwa.

Sejmik zdecydował o przeznaczeniu 3,5 mln zł na budowę ogólnodostępnych i nieodpłatnych tężni solankowych, wraz z elementami małej architektury oraz infrastrukturą techniczną na terenie całego województwa. W tym roku wsparcie otrzymają 22 samorządy, w tym gmina Kamienica.

– W Szczawie przy współfinansowaniu przez marszałka województwa małopolskiego i gminy Kamienica powstanie tężnia solankowa. To dobra inwestycja w poprawę infrastruktury turystycznej wokół pijalni wód mineralnych. Gratuluję i czekamy z niecierpliwością – skomentowała w mediach społecznościowych wicestarosta Agata Zięba.

– Budowa tężni w Małopolsce to z jednej strony inwestycja w zdrowie mieszkańców, z drugiej – dodatkowe wzmocnienie oferty turystycznej najpiękniejszych zakątków naszego regionu. Tego typu strefy prozdrowotne to nie tylko szansa by zadbać o siebie i swoje zdrowie, ale także nowa przestrzeń do spotkań i przyjemnego spędzania czasu na świeżym powietrzu z rodziną czy przyjaciółmi. Warto także podkreślić, że miejsca te będą dostosowane do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami, więc z ich dobrodziejstw będzie mógł skorzystać każdy, niezależnie od wieku – zaznacza wicemarszałek Łukasz Smółka.


źródło: Małopolski Urząd Marszałkowski; oprac. MAG

fot. „Agata Zięba. Tylko konkrety”

Zobacz również