Weekend z WOT na limanowskim rynku: Żołnierze kompanii lekkiej piechoty 114. batalionu zaprezentują się mieszkańcom

Weekend z WOT na limanowskim rynku: Żołnierze kompanii lekkiej piechoty 114. batalionu zaprezentują się mieszkańcom

W najbliższy weekend ( 9-10 kwietnia) w Limanowej odbywać się będzie pierwsze szkolenie rotacyjne kompanii lekkiej piechoty 114 batalionu żołnierzy, którzy będą odbywali służbę w tworzonym w Limanowej batalionie.

– Będzie to szkolenie inaugurujące i podkreślające obecność wojska na Limanowszczyźnie – czytamy na internetowej stronie limanowskiego magistratu

W ramach wydarzenia na limanowskim rynku będzie mieć miejsce promocja Służb Zbrojnych RP z ramienia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu oraz 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rząsce.

Stoiska promujące Służby Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej zlokalizowane będą na płycie limanowskiego rynku w godz. od 9:00 do 15:00.

Odwiedzając stoisko WKU można będzie się zapoznać z różnymi formami służby wojskowej oraz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące tworzonego w Limanowej batalionu wojsk obrony terytorialnej, natomiast na stoisku promocyjnym 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej porozmawiać można będzie z żołnierzami, którzy służą w wojskach obrony terytorialnej.
Źródło:miastolimanowa.pl

Zobacz również