Zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate przywieźli z Ełku 7 medali. Brajan Bulanda Mistrzem Polski

W Mistrzostwach Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego w Ełku zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli 7 medali. Mistrzem Polski 2007-2008 – 65 kg został Brajan Bulanda.

W zawodach wzięło udział 273 zawodników z 39 klubów z całej Polski z 10 różnych organizacji Kyokushin. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Sportowy Karate Kyokushin Dojo Sosnowski na czele z sensei Grzegorzem Sosnowskim. Sędzią głównym zawodów był shihan Krzysztof Borowiec 6 dan z Kielc. Walki rozegrane zostały w japońskich przepisach karate kontaktowego.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 10 zawodników. Juniorzy młodsi: Szymon Dyrek, Dominik Sara, Alan Pękala, Jagoda Zelek oraz Brajan Bulanda. Seniorzy: sensei Mateusz Puch, Mateusz Pławecki, Alicja Kądziołka oraz Dominika Dąbrowska. Senior master: Paweł Jurek. Zawodnikom towarzyszyli shihan Zbigniew Goliński 5 dan (sędzia zawodów), sensei Zbigniew Gągola (sędzia zawodów), sempai Andrzej Matląg oraz czworo rodziców.

Zawodnicy z Limanowej osiągnęli następujące wyniki:

Brajan Bulanda – Mistrz Polski 2007-2008 – 65 kg;

Jagoda Zelek – II miejsce w kata dziewcząt 2007-2008;

Dominika Dąbrowska – II miejsce w kata seniorek oraz III miejsce w kumite kobiet – 60 kg;

Alicja Kądziołka – III miejsce w kata seniorek;

Mateusz Plawecki – II miejsce w kumite seniorów +90 kg;

Sensei Mateusz Puch – III miejsce w kumite seniorów -75 kg.

Cała nasza dziesiątka zawodników spisała się rewelacyjnie, trochę szczęścia zabrakło juniorom. Wyjazd do dalekiego Ełku nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie naszego głównego sponsora – firmy N.O.W.I. Podsumowując udział naszych zawodników w MPK PZKK, Szymon Dyrek odpadł po pierwszej walce w 1/16 -50 kg. Dominik Sara walczył w tej samej kategorii, pierwszą walkę wygrał decyzją sędziów z zawodnikiem z Łotwy, niestety w kolejnej walce uległ zawodnikowi z Zielonki. Alan Pękala w kategorii -55 kg również musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Jagoda Zelek odpadła w pierwszej walce eliminacyjnej, ale później w konkurencji kata zajęła wysokie II miejsce w kategorii 14-15 lat. Brajan Bulanda natomiast tego dnia nie miał sobie równych i wszystkie 3 walki zakończył przed czasem, tym samym bezdyskusyjnie zdobył Mistrzostwo Polski PZKK 2022 w kat. -65 kg juniorów 14-15 lat. W kata seniorek miejsca na podium wywalczyły nasze sempaiki: Alicja Kądziołka oraz Dominika Dąbrowska. Paweł Jurek po bardzo mocnej walce z zawodnikiem z Ełku odpadł w 1/8 kumite masters +80 kg. Sensei Mateusz Puch po przejściu eliminacji w półfinale musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, podobnie Mateusz Pławecki, który dopiero w finale odpadł w walce z zawodnikiem z Białegostoku. To był bardzo udany weekend o czym świadczą zdobycze medalowe naszych zawodników – czytamy w podsumowaniu na stronie internetowej klubu.

źródło: Limanowski Klub Kyokushin Karate; oprac. MAG