Miejska Biblioteka gotowa do oficjalnego otwarcia. Dyrektor Agnieszka Orzeł zaprasza na spektakl muzyczny pt. „Cygańska tęsknota”

Miejska Biblioteka gotowa do oficjalnego otwarcia. Dyrektor Agnieszka Orzeł zaprasza na spektakl muzyczny pt. „Cygańska tęsknota”

8 maja, w Ogólnopolskim Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, nastąpi oficjalne otwarcie nowej siedziby Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej. Z tej okazji dyrektor Agnieszka Orzeł wraz z pracownikami Miejskiej Biblioteki i Fundacją Grupa „Adalex” zapraszają na spektakl muzyczny pt. „Cygańska tęsknota” w reżyserii Marii Bednarz. Wydarzenie jest finansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Rozpoczęcie o godz. 16.00.

Ostatni tydzień przed planowanym otwarciem był poświęcony m.in. na prace wokół budynku. W przygotowanie ziemi i sadzenie krzewów i drzewek włączyli się seniorzy z Klubu Senior+ oraz panie z Ukrainy.

Miejska Biblioteka w nowej siedzibie funkcjonuje od 14 lutego. Oprócz seniorów korzystają z niej dzieci i młodzież, uczestniczący w zajęciach plastyczno-technicznych organizowanych przez Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”. Swoje szkolenie mieli tam wolontariusze. Odbyły się także wykłady i spotkania autorskie.

 

źródło: Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej; oprac. MAG

fot. Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej oraz Klub Senior+ w Mszanie Dolnej

Zobacz również