Powiatowy Dzień Dziecka w Porębie Wielkiej. Tematem przewodnim będzie integracja dzieci polskich i ukraińskich

Powiatowy Dzień Dziecka w Porębie Wielkiej. Tematem przewodnim będzie integracja dzieci polskich i ukraińskich

5 czerwca Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego wspólnie z Gminną Biblioteką i Ośrodkiem Kultury w Niedźwiedziu zapraszają na Powiatowy Dzień Dziecka na terenie Parku Podworskiego w Porębie Wielkiej. Rozpoczęcie o godz. 14:00.

W tym roku tematem przewodnim spotkania będzie integracja dzieci polskich oraz dzieci z Ukrainy, których na terenie powiatu limanowskiego mieszka bardzo dużo – informuje Agata Zięba, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego.

Na dzieci czekają m.in. gry plenerowe, zajęcia artystyczne, tatuaże i zdobienie włosów, dmuchańce. Organizatorzy przygotowują także loterię fantową, stoisko z materiałami promocyjnymi, darmowe kiełbaski, watę cukrową, soki firmy Tymbark, lemoniadę.

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na to wydarzenie. Planując czas wolny w niedzielę, warto pamiętać o tym malowniczym zakątku powiatu limanowskiego – zachęca starosta Mieczysław Uryga.

Nad zabawami będą czuwali animatorzy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej oraz Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Niedźwiedziu. Podczas spotkania będą rozdawane flagi polskie i ukraińskie.


źródło: LOT Powiatu Limanowskiego; oprac. MAG

fot. LOT Powiatu Limanowskiego

 

Zobacz również