W Jazowsku spotkały się delegacje Lachów i Górali. Nie zabrakło przedstawicieli powiatu limanowskiego

W Jazowsku spotkały się delegacje Lachów i Górali. Nie zabrakło przedstawicieli powiatu limanowskiego

W niedzielę w Jazowsku bp tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył mszy św., w której uczestniczyły delegacje Lachów i Górali. Powiat limanowski reprezentowały oddziały Związku Podhalan w Kamienicy, Lubomierzu i Niedźwiedziu. W uroczystości wziął udział marszałek Witold Kozłowski.

Nasza ziemia jest zróżnicowana, ale w tej różnorodności jest jej siła. Bo Małopolska jest najpiękniejsza. W związku z tym zawsze, zarówno kiedy jestem na ziemi małopolskiej, ale kiedy reprezentuję Małopolskę na zewnątrz, mówię, Małopolska jest najpiękniejszym regionem. Dobro jest w Małopolsce. To nasze hasło z roku ubiegłego, ale czy nie tak pięknie daliśmy dowód na to, że właśnie dobro jest w Małopolsce, przyjmując takie rzesze uchodźców wojennych z Ukrainy? Za to wszystko Wam z całego serca i w imieniu władz wojewódzkich dziękuję – powiedział marszałek województwa małopolskiego.

 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego; oprac. MAG

fot. Związek Podhalan Oddział w Kamienicy; Gorczański Oddział Związku Podhalan w gminie Niedźwiedź; Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zobacz również