Dolina Trzmiela Tańczy. Przywitanie wakacji w Rabkolandzie w tanecznym stylu

Dolina Trzmiela Tańczy. Przywitanie wakacji w Rabkolandzie w tanecznym stylu

Po wielu miesiącach nauki nadchodzi wyczekiwany przez uczniów moment – wakacje pełne beztroski. Dla wielu dzieci to nie lada powód do świętowania, który warto uczcić w specjalny sposób. Właśnie dlatego Park Rozrywki Rabkoland przygotował wyjątkowe atrakcje na przywitanie lata.

Czy można sobie wyobrazić lepszy pomysł na świętowanie zakończenia roku szkolnego, niż pełen szaleństw dzień w parku rozrywki? Rabkoland zaprasza wszystkie dzieci na niezapomnianą imprezę muzyczną: “Dolina Trzmiela Tańczy”, która odbędzie się już w sobotę, 25 czerwca. Na małych gości parku czekać będą zabawy ruchowe, animacje taneczne czy sadzenie roślinek.

Pan Trzmiel – władca i opiekun Doliny Trzmiela

Rabkoland słynie ze swoich wspaniałych bohaterów, którzy czekają na najmłodszych na terenie parku – spotkać tam można np. nieustraszonego wynalazcę Krucabombę, owieczki Irenki czy Krokodyla Oskara. Równie sympatyczną postacią jest Pan Trzmiel, powiększony przez Krucabombę ze zwykłego trzmiela, gdy ten nie za bardzo wiedział, jak opiekować się roślinami powierzonymi mu przez swoją ciotkę. Teraz ten przyjacielski owad postanowił podzielić się z najmłodszymi swoją wiedzą i urokami doliny, w której mieszka. Już w najbliższą sobotę, 25 czerwca, organizuje tam imprezę dla tych wszystkich, którzy chcieliby potańczyć lub odpocząć wśród pachnących kwiatów i krzewów czy zobaczyć kolorowe motyle. Dolina Trzmiela to przyjazne miejsce również dla dzieci już od 1. roku życia – w zlokalizowanym tam drewnianym Klubie Gąsienicy na najmłodszych czeka m.in. skonstruowana z różnorodnych powierzchni i faktur Ścieżka Gołych Stóp, a także atrakcje pobudzające koordynację, spostrzegawczość czy motorykę, jak przeszkody do pokonania i  gry.

Taneczne przywitanie wakacji

Wszyscy mieszkańcy Rabkolandu otrzymali już zaproszenia na nadchodzącą zabawę i nie mogą się doczekać, aż odwiedzą ich mali goście. Wśród atrakcji zaplanowano wykonywanie układów tanecznych z animatorami, a także zabawy ruchowe m.in. z chustą animacyjną. Dla dzieci, które wolą zajęcia manualne, organizowane będzie malowanie kredą, a artyści wyczarują na twarzach chętnych piękne, kolorowe kwiaty, aby jeszcze lepiej wpasowali się oni w klimat Doliny Trzmiela.

Pan Trzmiel bardzo chciałby nauczyć najmłodszych dbania o rośliny i zieleń, dlatego postanowił zorganizować również warsztaty, podczas których będą mogli oni zasadzić swoją własną fasolkę i zabrać ją ze sobą do domu. Tam los rośliny będzie już w ich rękach, jednak zawsze można zwrócić się do Pana Trzmiela z prośbą o radę, jak odpowiednio się nią zajmować.

– Dolina Trzmiela Tańczy to już tradycja w Rabkolandzie, impreza organizowana przez Pana Trzmiela przyciąga mnóstwo chętnych do zabawy dzieci i rodziców. Jesteśmy przekonani, że w tym roku goście również dopiszą i razem z nami będą się świetnie bawić komentuje Piotr Wiecha, właściciel Parku Rozrywki Rabkoland.

Jak widać, zapowiada się sobota pełna atrakcji, która pozwoli wszystkim uczniom zapomnieć o trudach nauki w szkole oraz rozpocząć wakacje z przytupem.

O Parku Rozrywki Rabkoland

Rabkoland to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce, znajdujący się w miejscowości Rabka-Zdrój. Park rozpoczął działalność pod nazwą Lunapark Alibaba w 1989 roku. Od 2001 roku funkcjonuje już jako Rabkoland. W latach 2019-2020 miejsce przeszło gruntowną rewitalizację. Na terenie parku można znaleźć atrakcje dla dzieci od 1 do 12 lat, choć w ofercie Rabkolandu bardzo dobrze odnajdują się także dorośli. Urządzenia rozrywkowe są podzielone na 5 stref tematycznych: Machinarium, Dolinę Trzmiela, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów i Cyrk Luna. Wśród atrakcji Rabkolandu można wymienić: najmniejszy rollercoaster tylko dla dzieci, Latający Autobus, Wesołą Farmę, Wieżę Duch-Duch czy Kuźnię Wikingów, a także nowości 2022: Klub Gąsienicy, Pofytrane Drzewa czy Skałożercę. Na terenie parku znajduje się ponadto Muzeum Orderu Uśmiechu. Więcej informacji na temat parku można znaleźć na stronie www.rabkoland.pl.

 

Zobacz również