Ks. Andrzej Sawulski SCJ obchodził 35-lecie kapłaństwa

Ks. Andrzej Sawulski SCJ obchodził 35-lecie kapłaństwa

26 czerwca mieszkańcy Glisnego i okolic świętowali odpust ku czci Serca Jezusowego. Ks. Andrzej Sawulski SCJ obchodził w tym dniu jubileusz 35-lecia kapłaństwa. Było to ważne wydarzenie dla całej lokalnej społeczności.

– To, że nasz kościół jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa ma zapewne swe źródło tym, że jego budowniczy, ks. Józef Karpierz, był sercaninem. Należał do zgromadzenia, które powstało, by głosić, że Bóg jest Miłością, że ma Serce pełne dobroci i miłosierdzia dla całego świata i poszczególnego człowieka – mówił w homilii ks. Andrzej Sawulski SCJ.

Przedstawiciele parafian wręczyli kapłanowi kwiaty oraz pamiątkową kryształową statuetkę z wygrawerowanymi życzeniami: „W tym szczególnym dniu, Drogiemu Jubilatowi zdrowia i siła oraz wielu łask płynących z Serca Jezusowego, na dalsze lata kapłaństwa, służby bliźniemu i posługi pośród nas”.

Barbara Karpierz, Maria Gąsior i Maria Płoskonka z Rady Duszpasterskiej podziękowały w imieniu wszystkich mieszkańców za udzielone w minionych latach sakramenty święte, prowadzone nabożeństwa, a także za troskę o świątynię oraz codzienne kontakty.

– Musi dziś wybrzmieć jeszcze jedno, szczególne podziękowanie. Kiedy w lutym tego roku wybuchła straszliwa wojna u naszych sąsiadów na Ukrainie, nie kalkulowałeś, nie oglądałeś się na innych, ale mając głęboko w sercu słowa Jezusa: „Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie”, otworzyłeś szeroko drzwi swojego domu i przyjąłeś pod swój dach matki z małymi dziećmi, dając im bezpieczne schronienie i chleb, a potem pomagałeś w załatwieniu niezbędnych formalności. Była to dla nas prawdziwa lekcja miłosierdzia w praktyce – podkreśliła przedstawicielka mieszkańców.

Życzenia złożyli także ministrancie, schola i druhowie OSP, których reprezentowali naczelnik Mieczysław Kaczor i Krzysztof Sater. Dwa dni wcześniej złożyły je dzieci i nauczyciele szkoły podczas mszy św. na zakończenie roku szkolnego

– Jubilat podziękował wszystkim, a na koniec odpustu zawierzył całą wspólnotę Sercu Jezusa, poprowadził procesję z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła i udzielił zgromadzonym błogosławieństwa – czytamy w relacji na oficjalnym profilu parafii.

źródło: profil rektoratu pw. NSPJ w Glisnem; oprac. MAG

fot. Justyna Lach

Zobacz również