Mistrzyni i uczennica – „Dwa spojrzenia” w Miejskiej Galerii Sztuki

Mistrzyni i uczennica – „Dwa spojrzenia” w Miejskiej Galerii Sztuki

Do 18 czerwca w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej można oglądać wystawę pt. „Dwa spojrzenia”. Swoje obrazy prezentują Jolanta Biedroń, malarka z Siekierczyny, znana w artystycznym środowisku powiatu limanowskiego, oraz Patrycja Kuśnierz, która znajduje się na początku drogi twórczej.

Sylwetki obu artystek przedstawiła Joanna Barbara Michalik, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wernisaż zgromadził liczną grupę artystów, znajomych, rodziny malarek oraz miłośników sztuki. Listy gratulacyjne wręczył wójt Jan Skrzekut.

– Czwartkowy wernisaż można trafnie podsumować słowami Paul’o Cézanne „Malarstwo polega przede wszystkim na patrzeniu”, bo z jednej strony najpierw musi być spojrzenie artysty i jego subiektywne postrzeganie rzeczy, by w drugiej kolejności na ten powstały pędzlem czy dłutem kształt przenieść i skupić spojrzenia odbiorców sztuki. W każdym razie w procesie tworzenia  finał jest jeden, wszyscy, zarówno malarz jak i widz, patrzą w jednym kierunku, w kierunku powstałego dzieła – czytamy w komentarzu na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

źródło: MBP w Limanowej ; oprac. MAG

fot. MBP w Limanowej

Zobacz również