Orkiestry z Mszany Dolnej, Mszany Górnej, Kasinki Małej i Męciny nagrodzone podczas 44. finału festiwalu „Echo Trombity”

Orkiestry z Mszany Dolnej, Mszany Górnej, Kasinki Małej i Męciny nagrodzone podczas 44. finału festiwalu „Echo Trombity”

W Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbył się 44. finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”. Nagrody i wyróżnienia trafiły również do orkiestr z powiatu limanowskiego.

W grupie orkiestr OSP trzecie miejsce zajęła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej. Wyróżnienie I stopnia otrzymała Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej, a wyróżnienie II stopnia – Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Męcinie.

W grupie orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych oraz orkiestr zakładowych drugie miejsce przyznano Orkiestrze Dętej z Mszany Górnej. Została ona również nagrodzona za najlepszą prezencję i grę w marszu.

Podczas finału prezentowała się również Parafialna Orkiestra Dęta z Laskowej. Występy oceniała komisja w składzie: ppłk dr hab. Stanisław Strączek – przewodniczący, st. chor. sztab. Konrad Borycki, dr Waldemar Groń, ppłk Leszek Mieczkowski, kpt. Stefan Żuk.

 

źródło: MCK „Sokół” w Nowym Sączu; oprac. MAG

fot. Kinga Ptak/MCK „Sokół” w Nowym Sączu

Zobacz również