Polsko – ukraiński Dzień Dziecka w parku Wodzickich

Polsko – ukraiński Dzień Dziecka w parku Wodzickich

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego wspólnie z Gminną Biblioteką i Ośrodkiem Kultury w Niedźwiedziu zaprosiły polskie i ukraińskie dzieci do wspólnej zabawy w parku podworskim w Porębie Wielkiej. Powiatowy Dzień Dziecka miał charakter integracyjny.

Zabawy animowali pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej oraz Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Niedźwiedziu, a także liczne grono wolontariuszy, współpracujących ze stowarzyszeniem „Kierunek Przyszłość”. Byli wsród nich uczniowie Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej, Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu, Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie, Zespołu Placówek Oświatowych w Koninie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Mszanie Dolnej. Na amfiteatralnej scenie zaprezentowały się lokalne zespoły regionalne.

Dzisiaj dzieci z Polski i z Ukrainy miały swoje święto. Cieszę się, że odwiedzili nas również przedstawiciele powiatu stryjskiego na Ukrainie, z którym powiat limanowski od dawna łączy umowa partnerska. To był piękny, kolorowy dzień, podczas którego najważniejsi byli najmłodsi mieszkańcy powiatu limanowskiego oraz Ukrainy – podsumował w mediach społecznościowych Mieczysław Uryga.

 

źródło: Powiat Limanowski; oprac. MAG

fot. Powiat Limanowski, stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”

nagrania: Stanisław Stopa, Stowarzyszenie „Spod Ćwilina” oraz Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu

 

Zobacz również