Rozpoczęcie letniego sezonu turystycznego na Paproci

Rozpoczęcie letniego sezonu turystycznego na Paproci

26 czerwca na górze Paproć otwarto letni sezon turystyczny. Jak informują organizatorzy, pomimo upału chętnych do powitania lata na szczycie nie brakowało.

Mszę św. odprawił ks. Kazimierz Fąfara, proboszcz parafii w Łososinie Górnej. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra z tej parafii.

Oficjalnego otwarcia dokonali wójt Jan Skrzekut i starosta Mieczysław Uryga. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku, uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej. Najmłodsi uczestnicy uroczystości mogli wziąć udział w konkurach i przygotowanych przez animatorów. Potem przyszedł czas na zespół „Kruca Banda”, losowanie nagród w loterii fantowej i występ „Bajersów”.

Na górze Paproć nie zabrakło dodatkowych atrakcji – darmowych dmuchańców, przejażdżek konnych oraz ścianki wspinaczkowej, przygotowanej przez ratowników limanowskiej sekcji GOPR. Można było również skosztować regionalnych przysmaków, jakimi były podpłomyki oraz chleb męciński od Marka Piwowara z Męciny.

O bezpieczeństwo dbali druhowie OSP Rupniów, Kisielówka oraz Łososina Górna, a także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.


źródło: Urząd Gminy Limanowa; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Limanowa

Zobacz również