Uczennice z Mszany Dolnej docenione przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Uczennice z Mszany Dolnej docenione przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Gratulacje z osiągnięć i życzenia nieustającej chęci wychodzenia ponad przeciętność, dostrzegania możliwości własnego rozwoju i konsekwencji w realizacji życiowych ambicji. W ten sposób Marta Malec-Lech z zarządu województwa oraz Wojciech Piech sekretarz województwa docenili trójkę finalistek z Mszany Dolnej, biorących udział w ogólnopolskiej olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii".

Projekt Zwolnieni z Teorii jest ogólnopolską olimpiadą projektów społecznych, pozwalającą uczniom nie tylko na zaprojektowanie, ale też przeprowadzenie i wypromowanie swoich kampanii. Oprócz satysfakcji i rozwijania kreatywnego podejścia do codzienności, pozwala zdobyć konkretną wiedzę z zakresu projekt managemenetu.

„Dzieci i ryby”, to kampania społeczna stworzona przez zdolne uczennice z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej: Kaję Kolarską, Kingę Kanię, Klaudię Krzysztofiak i Natalię Tomaszewską. Kampania została nagrodzona Srebrnym i Brązowym Wilkiem podczas Gali Olimpijskiej w Warszawie.

Sukces jest tym większy, iż w tym roku w olimpiadzie wzięło udział blisko cztery tysiące młodych ludzi z całej Polski, w sumie zrealizowano aż 749 projektów. Niezwykle ważny jest również fakt, że grupa prowadząca projekt „Dzieci i ryby” podjęła realne działania na rzecz dobra drugiego człowieka. Dzięki nim nasza rzeczywistość mogła stać się lepsza. Odniesienie się do znanego przysłowia: ,,Dzieci i ryby głosu nie mają” nawiązuje do tego, aby powiedzieć głośno o tym, co jest lekceważone i pomijane przez dorosłych, a ważne dla młodzieży.

Źródło: UMWM

Zobacz również