Zaproszenie na kolejne spotkanie na temat życia i twórczości Tytusa Czyżewskiego

Zaproszenie na kolejne spotkanie na temat życia i twórczości Tytusa Czyżewskiego

30 czerwca o godz. 12.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu poświęconego Tytusowi Czyżewskiemu.

Sylwetkę malarza i poety z Przyszowej przybliżą: prof. zw. dr hab. Alicja Baluch (literaturoznawca, profesor zwyczajny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, autorka wielu książek naukowych, trzech tomików poezji i książek dla dzieci i młodzieży; autorka komentarza do poezji i dramatów Tytusa Czyżewskiego, wydanych Serii I Biblioteki Narodowej w 1992 r.), a także Ewa Leśniak (emerytowana nauczycielka, była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Przyszowej; regionalistka interesująca się kulturą, historią wsi Przyszowa; znawczyni gwary miejscowej; autorka tekstów i artykułów o wsi Przyszowa).

Wydarzenie honorowym patronatem objęli starosta Mieczysław Uryga oraz burmistrz Władysław Bieda. Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Zadanie współrealizują Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Łukowicy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowicy, filia w Przyszowej.


źródło: MPB w Limanowej; oprac. MAG

fot. MPB w Limanowej

Zobacz również