Orkan Szczyrzyc nie dał rady. GKS Gromnik w dwumeczu lepszy i awansował do 4. ligi

W dwumeczu GKS Gromnik okazał się lepszy od Orkana Szczyrzyc i to właśnie zespół z regionu tarnowskiego będzie w przyszłym sezonie występował w 4. lidze.

Orkan Szczyrzyc nie miał nic do stracenia w starciu z GKS Gromnik. Pierwsze spotkanie „klasztorni” przegrali nieznancznie u siebie 1-2.

Mecz na boisku rywala okazał się powtórką pierwszego spotkania i srogą lekcją dla przyjezdnych. Gospodarze już w 12 minucie objęli prowadzenie po bramce z rzutu karnego Dawida Słoty.

Ostatni kwadrans  tego pojedynku był toczony pod dyktando gości, którzy zdmoninowali rywala. W 29 minucie goście wyrównali skutecznie egzekwując „jedenastkę”, a bramkę strzelił Tomasz Kurek.

Tuż przed przerwą Józef Gargas strzela na 2-1 i w ten sposób Orkan odrabia starty z pierwszego meczu. Niestety po zmianie stron Gromnik szybko kontratakuje i doprowadza do remisu. w roli głównej wystąpił Adam Wiewióra.

W 60 minucie oszaleli kibice kibice Gromnika. Gola, dającego zwycięstwo gospodarzom dał ponownie A. Wiewiora. Zespół gości nie miał nic do stracenia i musiał się otworzyć, stąd Gromnik miał dość sporo sytuacji, które jednak nie zamienił na gole.

W przyszłym sezonie nasz region w 4. lidze będzie reprezentowała MKS Limanovia. Będzie w niej występować 19 zespołów. W tym również rezerwy Bruk Betu – Termalici Niecieczy, które w barażu o 3. ligę uległy Wieczystej Kraków. W pierwszym meczu zespól prowadzony przez Franciszka Smudę wygrał 4-0, a w rewanżu było 3-0 dla krakowian.

Skrót meczu GKS Gromnik – Orkan Szczyrzyc można zobaczyć na stronie portalu pogorze24.pl. Jest on dostepny TUTAJ