Zmarł Jan Gancarczyk, wieloletni nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej

Zmarł Jan Gancarczyk, wieloletni nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej

Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej poinformował, że zmarł ceniony nauczyciel, Jan Gancarczyk.

– Jan Gancarczyk urodził się 22.04.1946 r. w Słopnicach. 1.09.1969 r. rozpoczął pracę w Liceum Ekonomicznym w Limanowej jako nauczyciel geografii i chemii. Pracował w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej 47 lat, nauczając geografii, chemii, przysposobienia do życia w rodzinie i bhp. W 2008 r. przeszedł na emeryturę, nadal pracując w naszej szkole do 31 sierpnia 2017 r. Przez wiele lat pełnił funkcję społecznego inspektora nadzoru w Zespole Szkól Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej – informuje ZS Nr 1.

Śp. Jan Gancarczyk był znanym i cenionym nauczycielem. Zarażał swoim uśmiechem, optymizmem, poczuciem humoru. Przez lata pracy otrzymał liczne nagrody i odznaczenia: Nagrody Ministra Oświaty i Wychowania, Kuratora Oświaty, nagrodę starosty oraz wiele nagród dyrektora szkoły, ponadto Srebrny Krzyż Zasługi i Medal 1000–lecia Ruchu Robotniczego.

Żegnamy naszego Kolegę, oddanego pedagoga i wychowawcę wielu pokoleń młodzieży. Dyrekcja i Rada Pedagogiczna składają najbliższej rodzinie wyrazy głębokiego współczucia – czytamy w komunikacie.

Pogrzeb śp. Jana Gancarczyka odbędzie się 6 lipca  o godz. 15.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Sowlinach.

 

źródło: Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej; oprac. MAG

fot. Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej

Zobacz również