Na nich nie ma mocnych. Turniej Smoka po raz czwarty padł łupem Akademii Piłkarskiej Mam Talent Limanowa

W dniach 5, 6 listopada w Hali Sportowej klubu Orzeł Piaski Wielkie w Krakowie rozegrano 6. edycję prestiżowego turnieju piłkarskiego „Turniej Smoka” dla dzieci z rocznika 2013 (kategoria U-10).

W czwartym występie w turnieju drużyna Akademia Piłkarska Mam Talent Limanowa zwyciężyła czwarty raz z rzędu. W pierwszym dniu eliminacji drużyna APMT Limanowa rozegrała 5 meczów, wygrywając wszystkie i awansując do fazy finałowej Ligi Mistrzów, która rozegrana została w dniu następnym. Tam drużyna APMT po raz kolejny nie miała sobie równych zdecydowanie pokonując wszystkich rywali.

W całym turnieju drużyna zwyciężyła 10 meczów, zdobyła 40 bramek, tracąc tylko 5. Po raz drugi w historii najlepszym zawodnikiem, a raczej zawodniczką została Wiktoria Kocoń (5 bramek), która zgarnęła nagrodę za MVP Turnieju. Trzeci raz z rzędu najlepszym strzelcem turnieju okazał się Dominik Dudek – autor 15 goli.

Drużyna w nagrodę otrzymała dofinansowanie w kwocie 2 tys. zł do wyjazdu na profesjonalny turniej zagraniczny.

Przypominamy. Wychowankowie APMT Limanowa są podopiecznymi trenerów: Adriana Mrózka i Marka Jajeśnicy.

Rok 2022 jest dla drużyny pasmem sukcesów. Akademia Piłkaraska Mam Talent 3-krotnie zwyciężyła w Turniej Smoka, a także tryumfowała w Limanowskim Mini Mundialu. Zdobyła również 2 miejsce w prestiżowym turnieju API Cup Zakopane, oraz odniosła znaczące wygrane w turniejach „regionalnych”. Nie zabrakło również indywidualnych nagród dla poszczególnych zawodniczek i zawodników.