Obchody 100 – lecia śmierci organmistrza Tomasza Falla. Ojcowie Cystersi zapraszają na wyjątkowy koncert

Obchody 100 – lecia śmierci organmistrza Tomasza Falla. Ojcowie Cystersi zapraszają na wyjątkowy koncert

Dzisiaj (26 listopada) w klasztorze Opactwa Cystersów w Szczyrzycu odbędzie się koncert w 100. rocznicę śmierci Tomasza Falla. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17. mszą świętą.

Po niej o godz. 18. w murach klasztoru rozpocznie się koncert. Wystąpią m.in. Janusz Krzysztof Korczak i Maria Babicz – sopran. Z kolei Krzysztof Pawlisz zagra na fallowskich organach. W tym roku przypada również 130 lat od kiedy instrument po raz pierwszy zabrzmiał w cysterskim klasztorze.

(…) Pragnieniem naszej wspólnoty jest przywrócenie tego instrumentu do stanu świetności, gdyż aktualnie organy wymagają gruntownego remontu. W związku z tym Opactwo, chcąc przedłużyć czas wspominania postaci naszego lokalnego organmistrza i realnie przyczynić się do zachowania jego dziedzictwa, zaprasza na Mszę Świętą w intencji śp. Tomasza Falla i koncert, który rozpocznie zbiórkę środków na wykonanie planowanego na przyszły rok generalnego remontu jednego z pierwszych instrumentów wybudowanych przez mistrza Falla, znajdującego się w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy i prosimy o udostępnianie! (…) – czytamy na profilu facebookowym Opactwo Cystersów w Szczyrzycu

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

 

Zobacz również