Tomasz Chlipała kolejny raz złotym medalistą konkursu SkillsPoland w konkurencji instalacje elektryczne

Tomasz Chlipała kolejny raz złotym medalistą konkursu SkillsPoland w konkurencji instalacje elektryczne

Tomasz Chlipała ze Szczawy, absolwent Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, zdobył złoty medal w tegorocznej edycji konkursu SkillsPoland 2022 w konkurencji instalacje elektryczne. To kolejny sukces mieszkańca powiatu limanowskiego w tej dziedzinie. Jako zwycięzca będzie reprezentował Polskę w europejskich zawodach EuroSkills Poland 2023.

Będąc uczniem limanowskiego „Mechanika”, Tomasz Chlipała wielokrotnie znajdował się w ścisłej czołówce uczestników olimpiad wiedzy elektrycznej, elektronicznej i technicznej, a w 2021 r. po raz pierwszy sięgnął po złoto podczas zawodów SkillsPoland w Gdańsku w kategorii instalacje elektryczne. Obecnie jest studentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

SkillsPoland to ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych i młodych zawodowców. Odbywał się na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego „Amberexpo” w Gdańsku w dniach 23-25 listopada. Wzięło w nim udział ponad 200 zawodników z całego kraju, startujących w 22 konkurencjach (architektura krajobrazu, cukiernictwo, cyberbezpieczeństwo, florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, gotowanie, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, integracja robotów przemysłowych, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, mechatronika, obsługa gości hotelowych, przemysł 4.0, serwis restauracyjny, stolarstwo, spawalnictwo, technologia mody, zabiegi kosmetyczne, BIM/budownictwo cyfrowe, chmura obliczeniowa).

– Celem konkursu SkillsPoland jest zachęcenie młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promocja najnowszych rozwiązań w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Krajowe finały, takiej jak SkillsPoland odbywają się na całym świecie – informują organizatorzy.

 

źródło: Urząd Miejski w Gdańsku oraz profil Tomasza Chlipały; oprac. MAG

fot. profil Tomasza Chlipały

Zobacz również