Zaproszenie do wspólnego kolędowania podczas II Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi”

Zaproszenie do wspólnego kolędowania podczas II Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi”

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna „Zielony Zakątek” w Mordarce zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich do podtrzymania tradycji kolędowania.

16 grudnia (od godz. 8.30 do godz. 17.30) w Limanowskim Domu Kultury odbędzie się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi”. Zapisy trwają do 28 listopada. Zgłoszenia solistów i zespołów przyjmowane są pod adresem: konkurskoledzielonyzakatek@interia.pl

– Przed nami Boże Narodzenie – święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Organizując Konkurs Kolęd i Pastorałek, pragniemy ukazać piękno i różnorodność naszej Małej Ojczyzny. Chcielibyśmy, aby w tym dniu, wszystkie dzieci i młodzież nie tylko współzawodniczyły między sobą, ale przede wszystkim mogły poczuć magię świąt, kontaktu z kulturą, folklorem, wejść w świat obrzędów regionalnych oraz nacieszyć się sukcesem. Oprócz wspaniałych wrażeń towarzyszących imprezie, pragniemy aby konkurs realizował najważniejsze cele, którymi są: podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd i pastorałek, integracja i współpraca szkół w bliższym i dalszym środowisku, promowanie młodych talentów, ukazanie kreatywności artystycznej dzieci i młodzieży. Zachęcamy do udziału oraz na widownię! Mamy nadzieję, że spędzenie tego wyjątkowego czasu we wspólnym gronie przyniesie nam wszystkim radość, wiele uśmiechu oraz przyjemnych i niezapomnianych emocji – zapraszają organizatorzy.

Regulamin i karty zgłoszenia dostępne są TUTAJ

 

źródło: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna „Zielony Zakątek” w Mordarce; oprac. MAG

fot. organizatorzy

Zobacz również