Jak ubrać się na snowboard?

Jak ubrać się na snowboard?

Uprawianie sportów zimowych rządzi się własnymi prawami. Obecnie liczy się wykorzystanie każdej chwili na stoku narciarskim, ponieważ nigdy nie mamy pewności, co do sprzyjania warunków pogodowych następnego dnia. Dlatego chcąc spędzić ten czas jak najlepiej, musimy wcześniej odpowiednio się przygotować.

Skompletowanie właściwego stroju to podstawa każdego sportowca. Jaka odzież najlepiej sprawdza się na stoku? O czym powinniśmy pamiętać przed wyruszeniem na snowboard? W przygotowanym materiale dowiesz się więcej na ten temat.

Komfort termiczny w każdych warunkach

Niskie temperatury zimą potrafią przysporzyć wielu problemów. Musimy pamiętać o wyborze takiego ubrania, dzięki któremu będzie nam ciepło – szczególnie po wyjściu z domu. Kilka warstw powinniśmy zakładać także, kiedy kierujemy się na stok narciarski. Sportowy ubiór zacznijmy kompletować już od termoaktywnej bielizny. To ona będzie stanowić naszą pierwszą warstwę, która pomoże nam zapewnić sobie komfort termiczny. Dzięki bieliźnie termoaktywnej utrzymamy optymalną temperaturę ciała. Materiały przepuszczające zgromadzoną podczas wysiłku wilgoć sprawią, że nie będziemy odczuwać żadnego dyskomfortu. Warto więc zaopatrzyć się w bluzkę z długim rękawem oraz legginsy, które będą naszą bazą pod kolejne warstwy. 

Następnie zadbajmy o zakup funkcjonalnej kurtki snowboardowej. Jej nieprzemakalność to kluczowa właściwość, na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru. Właściwe parametry będą decydować o komforcie naszej jazdy nawet podczas trudniejszych warunków pogodowych. Równie istotna jest także zdolność odprowadzania wilgotności. Dzięki posiadaniu takiej “oddychalności” kurtki będziemy mieć pewność, że nie dojdzie do przegrzania ani nadmiernej potliwości, które będą źle wpływać na nasze samopoczucie podczas kolejnych zjazdów.

Na odzież wierzchnią składają się także spodnie snowboardowe damskie czy męskie. Podobnie jak kurtka, powinny spełniać określone funkcje. Poza tym, że dobre spodnie snowboardowe są dopasowane do sylwetki kobiety, to jednocześnie nie stanowią żadnej przeszkody do wykonywania swobodnych ruchów. Podstawą jest również ich nieprzemakalność. Bezpośredni kontakt ze śniegiem w dużym nasileniu nie może być dla nas odczuwalny. Szczególnie powinny to mieć na uwadze osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze snowboardem i są bardziej narażone na częste upadki. Za komfort będzie odpowiadać także możliwość regulowania szelek od spodni i regulacja ich obwodu w pasie. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy wewnątrz znajdziemy dodatkową warstwę ocieplającą i czy nogawki ochronią nas przed przedostawaniem się śniegu do środka.

Elementy wyposażenia

Poza kluczowym sprzętem należącym do naszego typowego wyposażenia sportowego, czyli deską snowboardową, nie możemy zapomnieć o innych ważnych elementach. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewnią nam kask oraz gogle ochronne, na które warto się zdecydować. Twardy kask snowboardowy będzie skutecznie chronił nas przed poważnymi urazami głowy, jeśli przytrafi się nam jakiś wypadek. Dodatkowo zapewni nam ciepło. Ważne są także gogle, które zadbają o naszą dobrą widoczność nawet podczas silnych opadów śniegu czy wiatru.

Zobacz również