Jakub Antosz-Rekucki opowiedział o chrześcijańskim i żydowskim kontekście twórczości Leonarda Cohena i Boba Dylana

Jakub Antosz-Rekucki opowiedział o chrześcijańskim i żydowskim kontekście twórczości Leonarda Cohena i Boba Dylana

Zakończył się projekt edukacyjny „Opowieść o przedwojennej, dwukulturowej Mszanie Dolnej”, realizowany przez fundację Sztetl Mszana Dolna. Podczas ostatniego spotkania w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej Jakub Antosz-Rekucki przybliżył chrześcijański i żydowski kontekst twórczości dwóch wielkich bardów żydowskiego pochodzenia, zafascynowanych postacią Jezusa i chrześcijaństwem – Leonarda Cohena i Boba Dylana.

Jakub Antosz-Rekucki jest badaczem i tłumaczem twórczości artystów, doktorantem Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Usłyszeliśmy ciekawy, na uniwersyteckim poziomie, wykład o zawiłościach translatorskich, z licznymi odniesieniami biblijnymi, przeplatany wykonaniami poezji melicznej wspomnianych autorów, w tłumaczeniach własnych Jakuba. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy „Hallelujah” i częstowaliśmy się przygotowanymi na ten wieczór słodkościami – informują organizatorzy spotkania.

Projekt „Opowieść o przedwojennej, dwukulturowej Mszanie Dolnej” został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

źródło: Sztetl Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. Sztetl Mszana Dolna

Zobacz również