Kolejny sukces Jakuba Kądziołki – brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin

Kolejny sukces Jakuba Kądziołki – brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin

W Katowicach odbyły się 38. Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 213 najlepszych w kraju juniorów (16-17 lat) i młodzieżowców (18-21 lat), reprezentujących 78 polskich klubów, w tym limanowscy karatecy z klubu ARS Limanowa – JONIEC Team: Nikola Kądziołka, Tomasz Iwański, Patryk Kądziołka, którzy rywalizowali w kumite juniorów oraz Jakub Kądziołka – w kumite młodzieżowców, który wywalczył brązowy medal.

Zawodnikom towarzyszył ich trener – sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan), który pełnił rolę jednego z 36 sędziów tegorocznych MP.

Trójka juniorów nie zaliczy zawodów w Katowicach do szczęśliwych. Stoczyli dobre, bardzo zacięte pojedynki, ale niestety nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i rywalizację sportową zakończyli na etapie 1/8 finału. Czwarty z wychowanków sensei Arkadiusza Sukiennika – Jakub Kądziołka, który rywalizował w kumite młodzieżowców -65 kg zaprezentował się bardzo dobrze. Aktualny wicemistrz Polski seniorów i brązowy medalista ME, podczas zawodów w Katowicach kolejny raz potwierdził swój wysoki poziom umiejętności i przynależność do krajowej czołówki karateków. Po bardzo zaciętych pojedynkach zdobył brązowy medal w kumite młodzieżowców -65 kg. Jakub miał szansę na lepszy wynik, ale w walce o wejście do finału popełnił kilka błędów, w tym zadał nieprzepisowe ciosy swojemu rywalowi i decyzją sędziów musiał pogodzić się z przegraną z pochodzącym z Ukrainy zawodnikiem, który jak się później okazało został zwycięzcą tej kategorii – poinformował klub ARS Limanowa.

 

źródło: ARS Limanowa; oprac. MAG

fot. ARS Limanowa

 

Zobacz również