Ks. Karol Dziubaczka: Zbyszku, byłeś w moim testamencie pisany, jako jego wykonawca…Wiesz, że, to dla mnie nie jest łatwe

Ks. Karol Dziubaczka: Zbyszku, byłeś w moim testamencie pisany, jako jego wykonawca…Wiesz, że, to dla mnie nie jest łatwe

W niedzielę zmarł ks. Zbigniew Stabrawa, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce. Dzisiaj w kościele parafialnym odbyła się msza święta żałobna.

–  Dziś przy jego trumnie proszę Was – wszystkich dorosłych zróbcie wszystko, co możliwe, aby jego młody kościól wytrwał w wierze(…). Zbyszku, byłeś w moim testamencie pisany, jako jego wykonawca. A ja, dzisiaj muszę mówić na Twoim pogrzebie…Wiesz, że, to dla mnie nie jest łatwe. Dziękuję wszystkim, którzy otaczali Cię w okresie choroby modlitwą, życzliwym słowem i jakimkolwiek wsparciem. Bóg zapłać. Dzis kochany Zbyszku, otaczamy Cię serdeczną modlitwą, aby Pan przyjął Cię, jako wiernego sługe do wiecznej radości – mówił łamiącym się głosem podczas mszy św. ks. Karol Dziubaczka. 

Informacje o uroczystościach pogrzebowych zostały zamieszczone na internetowej stronie parafii. W środę (21 grudnia) o godz. 13. odmówiona zostanie modlitwa różańcowa, o godz. 13.30 będzie sprawowana Msza Święta pogrzebowa. Ciało zmarłego Księdza Zbigniewa zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Limanowej. 

Zobacz również