„Ludzie, miejsca, czas – sentymentalna podróż do Kasiny Wielkiej". Zapraszamy do oglądania reportażu

„Ludzie, miejsca, czas – sentymentalna podróż do Kasiny Wielkiej". Zapraszamy do oglądania reportażu

"Ludzie, miejsca, czas – sentymentalna podróż do Kasiny Wielkiej". Tak brzmi tytuł reportażu, który zrealizowaliśmy pod koniec ubiegłego roku.

Reportaż opowiada o Kasinie Wielkiej. Trwa niewiele ponad 2 godziny. Jest, to sentymentalna podróż dziennikarki i reportażystki Julii Niemiec do rodzinnej miejscowości.

Kasinę Wielką poznaje poprzez rozmowy z jej mieszkańcami. Odwiedza charakterystyczne miejsca, które chętnie odwiedzają nie tylko turyści, ale są jej wizytówką.

Reportaż wzbogacają archiwalne fotografie, które na potrzeby reportażu przekazali mieszkańcy Kasiny Wielkiej. Nie brakuje również materiałów filmowych, które w ciągu ostatnich 10 lat zrealizowaliśmy w tej miejscowości.

Zdjęcia do reportażu trwały miesiąc, a montaż i jego obróbka blisko miesiąc. Film został zapisany na płycie DVD w ilości 150 egzemplarzy.

Podobny film zrealizowaliśmy z okazji 70-lecia nadania praw miejskich Mszanie Dolnej: „Mszana Dolna w PRL-u, czyli wspomnienia niekontrolowane…”. 

Dzięki mieszkańcom Mszany Dolnej i opowiedzianych przez nich historii, a także zdjęć przeniesiemy się do PRL-u. Reportaż zostanie pokazany już 1 stycznia, w Nowy Rok.

Zobacz również