Miasto budzi się po opadach śniegu. Trzeba wziąć się za odśnieżanie…

Miasto budzi się po opadach śniegu. Trzeba wziąć się za odśnieżanie…

Ostatnie opady śniegu spowodowały, że sporo błota pośniegowego zalega na chodnikach i drogach osiedlowych, gminnych, a także powiatowych.

Komentarz. Wszystkiego naraz nie da się odśnieżyć. Można to zrozumieć. Jednak sukcesywnie można zająć się odśnieżaniem chodników i ulic. Nie jest, to sytuacja komfortowa, kiedy idąc chodnikiem trzeba z niego zejść, bo poruszanie się nim, kiedy buty grzęzną w śniegu staje się niemożliwe.

Mieliśmy dzisiaj okazję przejechać drogą powiatową w kierunku Pasierbca. Jest to ekstremalne wyzwanie. Poruszanie się niektórymi ulicami w Limanowej też do przyjemności nie należy.

Piszecie do naszej redakcji, abyśmy wrócili uwagę na tą kwestię, która niestety z roku na rok się powtarza. Subtelnie zwracamy właścicielom instytucji samorządowych, aby zadbały o odśnieżanie chodników i dróg. Oczywiście w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Z zimy cieszą się miłośnicy białego szaleństwa, których w niedzielę na stoku narciarskim Kasina ski nie brakowało. My pytaliśmy o warunki na stoku. Dla większości osób ten weekend był początkiem sezonu.

Zobacz również