Pomaganie to potrzeba serca. W Mszanie Dolnej odbyła się II Gala Wolontariatu

Pomaganie to potrzeba serca. W Mszanie Dolnej odbyła się II Gala Wolontariatu

Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość” po raz drugi zorganizowało galę dla wolontariuszy z trzech zagórzańskich gmin. Była to okazja do podsumowania tegorocznych działań, z których większość koncentrowała się wokół pomocy uchodźcom z Ukrainy. Tytuł Koordynatora Roku otrzymała Anita Ziemianin, Wolontariuszkami Roku zostały Anna Ogiela i Julia Zapała.

Do wspólnego świętowania zaproszono także samorządowców powiatu limanowskiego, gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź oraz miasta Mszana Dolna, parlamentarzystów, przedstawicieli instytucji, organizacji i szkół. Jak podkreślała prezes stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość”, Karolina Maria Zapała, wolontariat łączy pokolenia, a mijający rok pokazał, jak wspaniale uzupełniają się seniorzy i młodzież.

Organizatorzy zadbali o bogaty i różnorodny program artystyczny. Uczestnicy gali wysłuchali występów: Chóru Męskiego im. ks. Józefa Hajduka z Mszany Dolnej, grupy wokalnej „Mało Nas”, kapeli „Kościelnioki”, Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Halny”, zespołu „Cantus”. Gwiazdą wieczoru był Bogdan Świerczek.

Gala odbyła się w sali bankietowej remizy OSP Mszana Dolna. Prowadzili ją Karolina Maria Zapała oraz Mateusz Pietrzak.  Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował starosta Mieczysław Uryga. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki: Międzypokoleniowe Centra Edukacji – Wsparcie Integracji Międzypokoleniowej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zobacz również