Świąteczne spotkanie z udziałem seniorów i zespołu „Olszowianie”

Świąteczne spotkanie z udziałem seniorów i zespołu „Olszowianie”

Seniorzy z gminy Niedźwiedź i miasta Mszana Dolna, a także zespół „Olszowianie” z Olszówki wystąpili podczas świątecznego spotkania w Miejskim Domu Kultury w Nowym Targu. Zorganizowała je poseł Anna Paluch, a wzięła w nim udział minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg. Do Nowego Targu przyjechali też samorządowcy z Limanowszczyzny.

Była to kontynuacja wydarzenia ogólnopolskiego, czyli Senioraliów 2022, zorganizowanego w Warszawie na Stadionie Narodowym. Na scenę pani poseł zaprosiła seniorów prowadzonych przez Stowarzyszenie Muzyka Świata „Akord”, czyli przez Mirosława Witkowskiego przy akompaniamencie pana Grzegorza Żyłki oraz zespół „Olszowianie”, Chór „Srebrne Nutki”, zespół „Pienińskie Nucicki”. Na widowni zasiedli członkowie domów i klubów seniora+ – relacjonuje Anna Maria Stożek, uczestniczka warsztatów wokalnych.

Oprócz tradycyjnych kolęd ze sceny popłynęły życzenia.

Łza się w niejednym oku zakręciła. O pełne zaspokojenie potrzeb kulinarnych zadbały członkinie kół gospodyń wiejskich z Podhala, serwując tradycyjne wigilijne potrawy. Wszystko było tak smaczne, że tylko palce lizać. Wyjazd seniorek z Niedźwiedzia  do Nowego Targu na pewno długo zostanie w ich pamięci, a  zaśpiewane tam na scenie kolędy będą w sercach towarzyszyć przez całe Święta Bożego Narodzenia – dodaje Anna Maria Stożek.

 

źródło: Anna Maria Stożek; oprac. MAG

fot. uczestnicy

 

Zobacz również