Wybrano najpiękniejsze świąteczne bombki z elementami krajobrazu Limanowej

Wybrano najpiękniejsze świąteczne bombki z elementami krajobrazu Limanowej

W Limanowskim Domu Kultury rozstrzygnięto III konkurs plastyczny na świąteczną bombkę bożonarodzeniową. Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych ponad 30 prac. Motywem przewodnim były elementy krajobrazu Limanowej. Uczestnicy często przedstawiali Bazylikę Matki Boskiej Bolesnej, Krzyż Milenijny i buzodrom.

Prace oceniała komisja w składzie: dr Jacek Dudek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby, wykładowca na macierzystej uczelni; Zofia Ślezak – absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu – specjalność sztukatorstwo, instruktor plastyk w Limanowskim Domu Kultury; Lidia Marek-Jurkowska – pracownik Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, kustosz i opiekun zbiorów bibliotecznych i artystyczno-historycznych, pasjonat kaligrafii; Marta Piętoń – absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu – specjalność ceramika, artysta plastyk.

W kategorii od 7-10 lat I miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 300 zł otrzymała Rita Szewczyk z Limanowej. II miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 200 zł otrzymali ex aequo Zofia Dębska z Limanowej, Mateusz Ryś z Limanowej. III miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 100 zł otrzymują ex aequo Tobiasz Ryś z Limanowej oraz Szymon Bugański ze Starej Wsi. Wyróżnienie i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 50 zł otrzymali Zuzanna Ciuła z Limanowej, Kamila Zelek z Siekierczyny, Martyna Zelek z Siekierczyny oraz Jakub Dąbrowski z Limanowej.

W kategorii od 11-15 lat I miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 300 zł przyznano ex aequo Izabeli Michalik z Limanowej oraz Patrycji Malec z Limanowej. II miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 200 zł otrzymali ex aequo Alicja Michalik z Limanowej oraz Sergiusz Bubula z Rupniowa. III miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 100 zł otrzymali ex aequo Grzegorz Florek z Limanowej oraz Maksymilian Król ze Starego Rybia. Wyróżnienie i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 50 zł przyznano Agacie Pietrzak z Mordarki oraz Kindze Michalik z Limanowej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Miasto Limanowa, Gminę Limanowa, radnego Piotra Zonia oraz Limanowski Dom Kultury. Nagrodzone bombki oraz wszystkie pozostałe prace, biorące udział w konkursie, będzie można podziwiać w holu Limanowskiego Domu Kultury.


źródło: Limanowski Dom Kultury; oprac. MAG

fot. Limanowski Dom Kultury

 

Zobacz również