Wyróżnienie dla Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej

Wyróżnienie dla Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej

Stowarzyszenie Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej otrzymał wyróżnienie w kategorii kultura i tożsamość regionalna w ramach konkursu „Kryształy Soli”. W uroczystej gali w Krakowie wzięła udział dyrygent Halina Dyczek.

„Kryształy Soli” to ustanowiona w 2005 roku nagroda dla najlepszych organizacji pozarządowych w Małopolsce. Jej głównym celem jest wzmacnianie wizerunku trzeciego sektora, promocja działań najlepszych organizacji, popularyzacja „dobrych praktyk” oraz upowszechnianie najlepszych pomysłów. Nazwa nagrody „Kryształy Soli” nawiązuje do wyrażenia „sól ziemi”, oznaczającego ludzi cennych, wyjątkowych, godnych naśladowania, najbardziej wartościowe jednostki lub grupy ludzi w jakiejś społeczności.

– W imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego oraz własnym, dziękuję za państwa społeczne zaangażowanie w tak wielu obszarach. Poprzez podejmowane przez państwa liczne aktywności na rzecz różnych środowisk nasz region staje się miejscem nowoczesnym, proekologicznym, sprzyjającym kulturze i nauce, a także szeroko rozumianemu rozwojowi, zaś osoby potrzebujące wsparcia – otrzymują realną pomoc. To nie lada wyzwanie, działać tak prężnie, w tym trudnym dla nas okresie – wojna w Ukrainie, napływ uchodźców wojennych, jak również czas po pandemii COVID-19. To czas, w którym wszyscy inaczej musieliśmy spojrzeć na nasze życie, na rzeczywistość wokół nas. Dziękuję za każdą Małopolską inicjatywę, którą Państwo podjęliście, bo stała się ona przykładem, że drzemie w nas gen aktywności obywatelskiej – powiedział wicemarszałek województwa Józef Gawron.


źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego; oprac. MAG

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zobacz również