Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy w zimowej aurze

Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy w zimowej aurze

Na placu targowym w Mszanie Dolnej w niedzielę zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy był okazją do zakupu wspaniałego rękodzieła i naturalnych produktów, a także spotkań w miłym towarzystwie, rozmów i składania sobie życzeń.

Mimo zimowej aury i przejmującego chłodu, wystawców nie opuszczał dobry humor. Na różnorodnych stoiskach można było nabyć m.in. świąteczne ozdoby, stroiki, obrazy, elementy stroju regionalnego, pachnące świece, sole do kąpieli, kartki, produkty zielarskie, miody, sery i słodkości. Stoiska przygotowali nie tylko indywidualni producenci, ale też stowarzyszenia i szkoły. Nie zabrakło akcentu muzycznego w wykonaniu kapeli „Kościelnioki” i Gminnego zespołu Pieśni i Tańca „Halny”.

W trakcie jarmarku rozstrzygnięto konkurs potraw wigilijnych, zorganizowany przez stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”. Jury, któremu przewodniczyła dr Katarzyna Ceklarz, pierwsze miejsce przyznało rodzinie Woźniaków z Koniny. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pieniężne. Jak podreśliła przewodnicząca komisji, ocenie podlegały zarówno same potrawy, jak i sposób ich podania i zgodność z zagórzańską tradycją. Konkurs został organizowany w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Łączymy pokolenia – zagórzańskie kiedyś i dziś!” Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki: Międzypokoleniowe Centra Edukacji – Wsparcie Integracji Międzypokoleniowej.

 

Zobacz również