Zespół regionalny „Starowiejski Hyr” wydał płytę z kolędami i pastorałkami

Zespół regionalny „Starowiejski Hyr” wydał płytę z kolędami i pastorałkami

Zespół regionalny „Starowiejski Hyr” ze Starej Wsi wydał płytę z kolędami i pastorałkami. Zawiera ona 10 utworów bożonarodzeniowych z rejonu Lachów Limanowskich i innych terenów.

Płytę lub pendrive można nabyć bezpośrednio u członków zespołu podczas prób i koncertów. Kontakt telefoniczny: 698 809 384 lub poprzez profil facebookowy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność zespołu.

Było  to duże przedsięwzięcie, gdyż zespół liczy w tej chwili ponad 40 osób, a obrałam sobie za punkt honoru, by każdy z nich mógł się wykazać i wzbogacić swoją indywidualnością wspólny album. Dzieliłam osoby  na grupy śpiewacze. Było to ok. 20 godz. ciężkiej pracy i warto podkreślić, że niezapomnianej,  ponieważ niektórzy z nas pierwszy raz brali udział w nagraniach. Trzeba podkreślić pracę naszej wspaniałej kapeli, która grała na żywo, poprawiając wielokrotnie dany utwór, tak by przekaz melodii był nieskazitelny. Jestem przekonana, że płyta nie powstałaby, gdyby nie pasja  i miłość do folkloru, a przede wszystkim upór, determinacja całego zespołu. Wymagało to dużo czasu i energii, ale wydaje mi się, że warto było  to zrobić, bo satysfakcja  z uzyskanych efektów jest nie do opisania – podkreśla w rozmowie z naszym portalem, Agnieszka Pławecka.

fot. „Starowiejski Hyr”

 

Zobacz również