Bartłomiej Górka z Pisarzowej po raz ostatni weźmie udział w obradach Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej

Bartłomiej Górka z Pisarzowej po raz ostatni weźmie udział w obradach Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej

20-letni Bartłomiej Górka z Pisarzowej, prezes Regionu Małopolskiego „Młodych dla Wolności” oraz prezes limanowskiego oddziału partii „Nowa Nadzieja” (kiedyś KORWiN), po raz ostatni weźmie udział w obradach Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej. W tym roku młodzi politycy spotkają się pięciokrotnie i podejmą różnorodne tematy.

Bartłomiej Górka to działacz związany z Konfederacją, znany m.in z organizacji „Limanowskiego Veta”. W przeszłości regularnie aktywnie brał udział w posiedzeniach Parlamentu Młodych RP, pracując nad wieloma projektami uchwał i często zabierając głos. Obecna kadencja jest jego ostatnią ze względu na wiek oraz nadchodzące w przyszłym roku wybory samorządowe, w których ma zamiar wystartować.

Tegoroczne obrady Parlamentu Młodych z pewnością będą długie. Zespół organizacyjny przygotował plan pięciu posiedzeń dotyczących edukacji obywatelskiej i prawnej, ekologii, opieki psychiatrycznej i psychologicznej, cyberbezpieczeństwa państwa oraz osób niepełnosprawnych. Po rocznej przerwie w uczestniczeniu w tej inicjatywie powracam ze zdwojoną siłą i mam zamiar zaangażować się całym sobą. Nie ukrywam, że to posiedzenie jest dla mnie ważne, gdyż stanowi moje pożegnanie z tą piękną inicjatywą, która w zasadzie utrzymała mnie przy chęci działania społecznego – mówi Bartłomiej Górka.

Parlament Młodych RP to inicjatywa młodzieżowa zapoczątkowana w 2018 roku, kiedy ówczesny marszałek sejmu Marek Kuchciński przesunął posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży z 1 czerwca na wrzesień. Wówczas odbył się Parlament Dzieci i Młodzieży, który jest kontynuowany. W tegorocznym posiedzeniu wzięło udział blisko stu parlamentarzystów, z różnych regionów kraju, z różnymi poglądami politycznymi, społecznymi i gospodarczymi, a także członkowie organizacji młodzieżowych i młodzieżówek partyjnych. Zdaniem organizatorów, misją Parlamentu Młodych jest nauka rzeczowej, kulturalnej i merytorycznej dyskusji oraz pomoc w nabyciu podstawowych umiejętności z zakresu debaty parlamentarnej.

W trakcie poprzednich posiedzeń Bartłomiej Górka głośno krytykował bezwzględny pragmatyzm oraz ideę „porozumienia ponad podziałami za wszelką cenę”. 20-latek sądzi, że powinno się głosić różne poglądy, zgodne z własnym punktem widzenia, ale jednocześnie umieć rozmawiać ze sobą, a nie wchodzić w jałowe spory jak obecna klasa polityczna. Bartłomiej Górka jest absolwentem Technikum Organizacji Reklamy w limanowskim ZSTiO, obecnie studiuje zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej w Akademii „Ignatianum” w Krakowie.

 

źródło: „Młodzi dla Wolności”; oprac. MAG

fot. „Młodzi dla Wolności”

Zobacz również