Kościół wypełniony po brzegi i owacje na stojąco. Koncert noworoczny Orkiestry Dętej z Mszany Górnej

Kościół wypełniony po brzegi i owacje na stojąco. Koncert noworoczny Orkiestry Dętej z Mszany Górnej

Publiczność, zgromadzona w kościele pw. św. Michała Archanioła, z entuzjazmem przyjęła występ Orkiestry Dętej z Mszany Górnej. Koncert noworoczny był podsumowaniem pracy w minionym roku i prezentował różnorodny repertuar. Muzykę uzupełniały efekty świetlne.

Orkiestra, prowadzona przez kapelmistrza Tomasza Węglarza, wystąpiła w poszerzonym składzie – z sekcją instrumentów smyczkowych, a także z solistami: Krystianem Fligiem, Sarą Kuczaik, Małgorzatą Natanek, Bogusławem Nawarą, Zuzanną Potoniec oraz Aleksandrą Wąchałą.

Koncert składał się z trzech części. W pierwszej publiczność usłyszała znane kolędy, w drugiej – utwory rozrywkowe, muzykę filmową (m.in. z „Gladiatora”, „Titanica” i „Shreka”) i klasyczną. Nie mogło także zabraknąć regionalnych pastorałek. Nowe aranżacje zachwyciły słuchaczy, którzy kilkukrotnie domagali się bisów. Słowa uznania wyrazili gospodarz miejsca – ks. proboszcz Jerzy Raźny, a także wójt gminy Mszana Dolna, Bolesław Żaba. Koncert prowadził Bartosz Gocał, który przybliżył zarówno historię orkiestry, jak i poszczególne utwory. Na zakończenie Tomasz Węglarz podziękował wszystkim, którzy wspierają orkiestrę i zaprosił na kolejne występy.

Zobacz również