Bądź na bieżąco. Wiemy, co się dzieje na drogach dzięki Waszej aktywności

Bądź na bieżąco. Wiemy, co się dzieje na drogach dzięki Waszej aktywności

warunki na drogach naszego regionu nie są najlepsze. Trudna sytuacja jest na głównej drodze naszego powiatu, czyli DK28.

Nie lepiej jest na drogach powiatowych i gminnych. zachęcamy was do informowania o tym, co dzieje się na naszych szlakach komunikacyjnych. Pozwoli to uniknąć kłopotów, a informacja na ten temat pomoże tym, którzy przemieszczają się drogami powiatu limanowskiego.

Uwaga! Dziś i jutro (03/04.02) intensywne opady śniegu. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne, oblodzenia dróg. Zachowaj ostrożność. Śledź komunikaty pogodowe.

Komunikat o takiej treści jeszcze wczoraj otrzymał w formie sms każdy z nas. To alert pogodowy, który ma nam uświadomić, że sytuacja związana z niekorzystną aurą do przyjemnych nie należy.

Dlatego, jeżeli nie musimy wychodzić z domu lub też wyjeżdżać, to powinniśmy wziąć sobie do serca wszystkie komunikaty związane z ostrzeżeniami dotyczącymi pogody.

Informujecie nas o tym, co się dzieje na drogach regionu.

Zdjęcie i informacje otrzymaliśmy na skrzynkę facebookową. DK28 w Podłopieniu, godz. 9:33.

Stacja narciarska w Koninkach, godz. 9:40

Stacja narciarska Kasina Ski, godz. 10.

Zachęcamy do śledzenia ostrzeżeń i komunikatów wydawanych przez IMGW (https://www.imgw.pl/) oraz TPN i TOPR/GOPR.

Przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem 987 została uruchomiona całodobowa infolinia, poprzez którą można uzyskać pomoc bądź zgłosić informację o osobie mogącej jej potrzebować.

 W związku z tak poważną oceną sytuacji meteorologicznej i potencjalnych zagrożeń z nią związanych oraz dużą liczbą turystów spędzających w Małopolsce ferie zimowe wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwołał wczoraj (3 lutego) posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele małopolskich służb, inspekcji, straży oraz instytucji odpowiedzialnych za działania związane ze skutkami dynamiki pogodowej, w tym m.in. Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Inspekcji Nadzoru Budowlanego, zarządców dróg, PKP, Tauron Dystrybucja, TOPR, GOPR, Lasów Państwowych, IMGW oraz powiatu tatrzańskiego.

Wg prognoz IMGW śnieg ma padać jeszcze dzisiaj (4 lutego) do godz. 15. Natomiast trzeba uważać na silny wiatr, który będzie nam towarzyszył do godziny 20.

Zobacz również