Czasowe zamknięcie odcinka drogi powiatowej w Glisnem. 3 marca rozpocznie się przebudowa przepustu

Czasowe zamknięcie odcinka drogi powiatowej w Glisnem. 3 marca rozpocznie się przebudowa przepustu

Starosta Mieczysław Uryga informuje, że w związku rozpoczęciem przebudowy istniejącego przepustu drogowego w miejscowości Glisne (rejon kościoła) w ciągu drogi powiatowej nr 1625K Tenczyn – Glisne – Mszana Dolna, w obszarze przebudowy nastąpi miejscowe całkowite wyłączenie odcinka drogi powiatowej z ruchu od 3 marca od godziny 7.00.

Dla połączenia komunikacyjnego między Glisnem i  Mszaną Dolną, wyznaczony będzie objazd dla samochodów o rzeczywistej masie całkowitej do 10 ton drogą gminną nr 60436K Raba Niżna – Gęsia Szyja – Glisne i dalej drogą krajową nr 28 do Mszany Dolnej, natomiast dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 10 ton objazd prowadzi przez Tenczyn, Lubień, następnie drogą wojewódzką nr 968 przez Kasinkę Małą do Mszany Dolnej i odwrotnie.

Wyłączenie odcinka drogi z ruchu podyktowane jest koniecznością całkowitej rozbiórki istniejącego przepustu i zamianą na przepust skrzynkowy wraz z odbudową odcinkową drogi powiatowej. Planowana przebudowa elementów przepustu w drodze szacowana jest na okres od pięciu do sześciu tygodni. Wykonawca dołoży wszelkich starań w celu zminimalizowania okresu zamknięcia drogi i wprowadzenia na czas dalszych robót ruchu wahadłowego.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o cierpliwość i zrozumienie dla niedogodności komunikacyjnej, a także o dostosowanie się do wprowadzonej czasowej organizacji ruchu – czytamy w komunikacie, opublikowanym na stronie internetowej powiatu limanowskiego.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Limanowej; oprac. MAG

fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

Zobacz również