Przyjaciele żegnają zmarłego Czesława Stożka: Trudno pisać o Tobie Czesławie w czasie przeszłym

Przyjaciele żegnają zmarłego Czesława Stożka: Trudno pisać o Tobie Czesławie w czasie przeszłym

Smutna wiadomość dotarła z Kasinki Małej. Zmarł Czesław Stożek – przedsiębiorca, wielki kibic sportowy, ambasador swojej małej ojczyzny, Beskidu Wyspowego, ale to był przede wszystkim dobry i uczynny człowiek.

Był bardzo dobrym fachowcem i przedsiębiorcą. Od ponad 30 lat prowadził z sukcesami firmę budowlaną, która zrealizowała wiele inwestycji, w tym hale sportowe, szkoły, budynki użyteczności publicznej, boiska sportowe, a także domy. Wielką dumą była jego rodzina, co często podkreślał w rozmowach.

Oprócz pracy zawodowej był również wielkim znawcą i kibicem sportu, w szczególności sportów zimowych. Był dobrym duchem fan clubu Justyny Kowalczyk i polskich skoczków. Trudno było sobie wyobrazić wspólne kibicowanie bez Czesława w czasie wyjazdów na olimpiady zimowe, mistrzostwa świata, puchary świata czy organizowane spotkania kibiców, które odbywaly się w Kasince Małej i Kasinie Wielkiej w „Barze U Rafała”.

Jego żywotność, uśmiech i uczynność dodawała nam energii i mobilizowała do dalszego kibicowania polskim sportowcom. Nikt z Nas nie spodziewał się, że wyjazd z Czesławem na Puchar Świata w Ruce będzie naszym ostatnim wspólnym kibicowskim wyjazdem. Choć ostatnio chorował,to jednak mieliśmy nadzieję, że twardy góral przezwycięży tą słabość.
Niestety los okazał się inny. Trudno pisać o Tobie Czesław w czasie przeszłym!!! Pozostaniesz w mojej i kolegów pamięci jako dobry, uśmiechnięty i uczynny przyjaciel. Do zobaczenia na drugim brzegu życia – czytamy w opublikowanym przez przyjaciół śp. Czesława – komunikacie.
 
Pogrzeb Czesława Stożka odbędzie się w Kościele Parafialnym w Kasince Małej w najbliższy piątek (17 lutego) o godz.13.

Zobacz również